Grzegorz Szydło brał udział w zgrupowaniu Kadry Polski do lat 16

Utworzono dnia 11.07.2014
Czcionka:

Trener LKS Ostrowianki Grzegorz Szydło otrzymał nie zwykłą szanse uczestniczenia w zgrupowaniu Reprezentacji Polski U-16 rocznik 1998. Przez pięć dni przebywał wraz kadrą w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Głównym trenerem reprezentacji jest Pan Jerzy Szambelan.

W 2009 roku reprezentacja Polski do lat 16 pod jego opieką wywalczyła największe osiągnięcie polskiej koszykówki męskiej - czwarte miejsce w mistrzostwach Europy na Litwie. Był to pierwszy taki turniej w historii i debiut młodzieżowej reprezentacji Polski. Mówiono wówczas, że trudno będzie komukolwiek powtórzyć taki sukces. W 2010 roku z tymi samymi zawodnikami zdobył wicemistrzostwo świata - reprezentacja Polski przez niego prowadzona zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata Koszykarzy U-17 w Hamburgu. Wielki sukces, gdyż żadna drużyna w historii polskiej koszykówki nigdy nie była wicemistrzem świata. Jest trenerem fachowcem, ma doświadczenie i wiedzę, potrafi zmobilizować. Jego wyniki młodzieżowe i seniorskie są historyczne. Piszą o nim największe serwisy sportowe i najlepsi fachowcy w kraju. W 2009 roku uznany przez Polski Związek Koszykówki najlepszym Trenerem Roku, nagrodzony "Złotym Koszem".

Warto wspomnieć również o reszcie sztabu trenerskiego w skład którego wchodzą trenerzy czołowych teamów młodzieżowych w naszym kraju Andrzej Kierlewicz (Polonia Warszawa), Rafał Knap (GTK Gdynia), Mikołaj Nowowiejski (Polonia Warszawa) oraz Pan Jacek Hernik fizjoterapeuta, pedagog, trener odnowy biologicznej, instruktor masażu, instruktor lekkiej atletyki. Długoletni pracownik Poradni Sportowo-Lekarskiej CWKS Legia Warszawa. Obecnie kierownik specjalności Masaż i fizjoterapia kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Twórca i realizator wdrożonych programów z zakresu nauczania masażu klasycznego, któremu nasz trener miał zaszczyt pomagać w odnowie biologicznej kadry U-16.

„To dla mnie wielki zaszczyt i wielkie doświadczenie, że mogłem tam przebywać wraz kadrą,  uczyć się od najlepszych i pogłębiać swoją wiedzę z zakresu odnowy biologicznej w koszykówce, jak i wiedzy trenerskiej. Jestem początkującym trenerem, a ten wyjazd pokazał mi  jak wiele pracy przede mną i jak „głęboki” to fach. Wiedza zdobyta podczas pobytu na zgrupowaniu, ta czysto trenerska jak i ta z zakresu prowadzenia drużyny jest bezcenna i na pewno da duże efekty w szkoleniu młodych koszykarzy w naszym klubie”- Grzegorz Szydło

Marzec 2019

Licznik odwiedzin: