U-14 zaczynają od sparingu wewnętrznego, U-18 przegrywają z mocnymi Żubrami!!!

Utworzono dnia 27.10.2014
Czcionka:

Sporo emocji tych sportowych i mniej sportowych wzbudziły dwa mecze LKSu. Zaczęło się w piątek kiedy to otrzymaliśmy informację na 20 godzin przed meczem, że nasz rywal nie przyjedzie, ponieważ mają zgrupowanie kadry, niby nic się nie stało, ale miał być to nasz ligowy debiut nową kategorią wiekową. Każdy zawodnik łącznie z trenerem wyczekiwali tego wydarzenia od dawna. Pomimo braku przeciwnika, bardzo chcieliśmy zacząć ten sezon, założyć po raz pierwszy stroje meczowe, więc trener zadecydował o sparingu wewnętrznym. Zespół został podzielony na Zielonych i Żółtych, zagraliśmy w ligowej formule 4x10 minut. Zwycięzcami meczu okazali się team Zielonych, a najlepszym zawodnikiem meczu został Maksymilian Matyjasik zdobywca 11 pkt. Trener zespołu Grzegorz Szydło nie krył zadowolenia po meczu "Cieszę się przede wszystkim z tego, że udało nam się wybiec na parkiet na naszej hali meczowej, w strojach meczowych z odrobinką meczowego stresu i rozegrać to spotkanie. Muszę przyznać że jestem zadowolony z poziomu meczu, trenujemy dopiero od września, dużo pracy przed nami, były momenty haosu, ale było również kilka dobrych akcji zarówno w obronie jak i w ataku. Jestem pewny że jeżeli utrzymamy zaangażowanie, entuzjazm i koncentrację na treningach za dwa, trzy lata możemy namieszać w rozgrywkach ligowych!!!"

Tuż po zakończeniu sparingu odbył się mecz juniorów z Żubrami. Niestety nie będziemy tego meczu miło wspominać. W pierwszej kwarcie wyszliśmy mocno zestresowani, bez wiary w swoje umiejętności i przegraliśmy wysoko tą część spotkania 27-6. Druga kwarta to zdecydowana poprawa w obronie dzięki której remisujemy w tej części 24-24. Dalsza część spotkania to dominacja Żubrów, mecz zakończył się  wynikiem 102-54. Przykro o tym pisać ale ten mecz to także złe emocje poza sportowe....sędziowie przyjechali w okrojonym składzie, tylko jeden sędzia pracował na boisku, to zdecydowanie za mało do mocno biegających juniorów.... Trener Bartłomiej Pieńkowski po meczu o meczu powiedział "Nie da się wygrać z tak dobrym zespołem przy tak słabej skuteczności, w naszej grze widać było również brak ogrania zawodników, zbyt mała ilość meczów to jest nasz problem. Mam nadzieję że z meczu na mecz będziemy się rozkręcać"

LKS Ostrowianka U-18 swój kolejny mecz zagra 7.11 w Żambrowie z lokalnym MTSem, natomiast zawodnicy U-14 8.11 pojadą do Białegostoku by tam zmierzyć się z SPK Białystok.

Źródło zdjęć Ostrowski Portal Internetowy

Więcej zdjęć i video:  http://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/13042